Menu

Úřední deska obce Čučice

cucice-social-site FB G+ TW
ČEZ logo
Mikroregion Ivancicko
Portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj
Rady a tipy chytrých blondýnek jak se chovat, když hrozí nebo již nastala mimořádná událost a nebo je ohrožena Vaše bezpečnost.

Uživatelské menu

Kategorie: 2012, Ostatní dokumenty, Informace z radnice

Petice proti zavedení daně na tiché víno

Rada Jihomoravského kraje vyslovila zásadní nesouhlas s návrhem Vlády ČR na zavedení spotřební daně na tzv. tiché víno. Petice k podpisu na OÚ Čučice.

Rada zároveň vzala na vědomí zahájení petiční akce proti tomuto návrhu a schválila text dopisu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka k návrhu Vlády ČR na zavedení spotřební daně na tzv. tiché víno, adresovaný starostkám a starostům obcí a měst v Jihomoravském kraji.

Jak tito představitelé Jihomoravského kraje v dopise uvádějí, zavedení uvedené daně by vážně poškodilo vinařství a vinohradnictví v České republice, zejména však na jižní Moravě, a její negativní důsledky by postihly i jiné oblasti včetně cestovního ruchu.

Hejtman Michal Hašek a náměstek hejtmana Stanislav Juránek se proto obracejí na představitele měst a obcí na jižní Moravě s žádostí o vystavení petice proti tomuto návrhu na městských či obecních úřadech, případně o umístění odkazu na petici na webových stránkách.

V Čučicích můžete petici podepsat v úředních hodinách na Obecním úřadu.

Více informací najdete zde na webu KÚ JmK

print Formát pro tisk