Menu

Úřední deska obce Čučice

cucice-social-site FB G+ TW
ČEZ logo
Mikroregion Ivancicko
Portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj
Rady a tipy chytrých blondýnek jak se chovat, když hrozí nebo již nastala mimořádná událost a nebo je ohrožena Vaše bezpečnost.

Uživatelské menu

Kategorie: 2012, Ostatní dokumenty, Informace z radnice

Krizová pomoc a poradenství dětem a jejich blízkým

Krizová pomoc a poradenství dětem a jejich blízkýmOd 21. května 2012 je občanům Ivančic a okolí nabízena nová služba, a to v rámci projektu "Krizová pomoc bez hranic", financovaného prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize, ze sbírky Pomozte dětem!.

Pravidelně každé třetí pondělí v měsíci v době od 10:00 do 17:00 hodin je dětem a jejich blízkým, Komenského nám. 12, Ivančice (budova Komerční banky, II. patro vpravo, klubovna č. 28) k dispozici terapeut a sociální pracovnice, kteří jim pomohou řešit jejich problémy.

Tuto službu zajišťuje jako detašovanou Krizové centrum pro děti, dospívající a rodinu SPONDEA, se sídlem v Brně. Krizové centrum SPONDEA poskytuje své služby od roku 1998. Cílovou skupinou jsou děti a mládež, kteří se dostali do pro ně náročné až krizové životní situace. Tou může být týrání, zneužívání, situace po prožití traumatu, život v rodině s výskytem domácího násilí, v rodině, kde se rodiče rozvádějí a dítě je prostředkem pro řešení jejich sporů, situace v rodině s nefunkčními styly výchovy, dále ztráta přátel, problémy ve škole, ve vztazích s vrstevníky, s rodiči. Navazující cílovou skupinou jsou celé rodiny dětí a další blízké osoby, neboť bez spolupráce s nimi by nebylo množné napomoci návratu dítěte či dospívajícího do běžného života.

Krizové centrum SPONDEA nabízí pomoc formou ambulantní, prostřednictvím internetové linky důvěry, prostřednictvím chatu, v Brně má k dispozici rovněž krizová lůžka.

Zájemci o konzultaci v Ivančicích mohou přijít kdykoliv v uvedenou dobu, nebo se také mohou objednat prostřednictvím non stop linky SPONDEA. Konzultace jsou zdarma.

Více informací o Krizovém centru SPONDEA naleznete na www.spondea.cz, non stop linky 608 118 088, nebo 541 235 511.

print Formát pro tisk