Zdroj: http://www.cucice.cz/rychle-zpravy-z-radnice/komunitni-dum-senioru-kodus-01-2017  •  Vydáno: 26.1.2017 7:48  •  Autor: Obecní úřad

Komunitní dům seniorů - KoDuS

Komunitní dům seniorů - KoDuSKoDuS je bytový dům s nájemním bydlením pro osoby ve věku 60 a více ( 60+), kterým bydlení v tomto domě umožní prodloužení jejich soběstačnosti a nezávislosti k čemu přispěje i nastavený komunitní způsob života na principu sousedské výpomoci. Důraz je kladen na mezilidské vztahy a zachování osobní nezávislosti každého jedince.

Cílová skupina - osoby ve věku 60+, které prokáží, že jejich průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 1 násobek průměrné měsíční mzdy v případě 1 členné domácnosti nebo 1,2 násobek 2 členné domácnosti.

komutní dům pro seniory Ivančice

V Ivančicích, v lokalitě Brněnka na ulici Břízová se provádí výstavba takového typu bydlení. Jedná se o objekt se čtyřmi nadzemními podlažími, ve kterém bude vybudováno 18 bytů kategorie 1+kk. Byty v 1.NP (5 bytů) mají zahrádku, byty v 2.NP (5 bytů), 3.NP (5 bytů) a 4.NP (3 byty) mají balkóny. Součástí každého bytu bude kuchyňská linka a el. sporák. Koupelna bude vybavena sprchovým koutem, závěsným WC a přípravou pro napojení pračky.
Kromě bytových jednotek jsou v domě společné sdílené prostory ve 2.NP, 3.NP a 4.NP. Nájemníkům domu bude sloužit i společná zahrada s pohotovostním WC, jenž umožňuje rozšířit kvalitativně komunitní život budoucích nájemníků.

Dispoziční řešení objektu a jednotlivých bytů splňuje požadavky na bezbariérový provoz. Objekt bude zařazen do třídy náročnosti – velmi úsporné, tedy kategorie B.
K nastěhování jsou tyto byty v 1. čtvrtletí 2017.

Prezentace, fotografie, dispoziční řešení, nákres ZDE (PDF)

Podmínky pro možnost bydlení v Komunitním domě seniorů:

Zájemci o bydlení v tomto domě si mohou podat žádost na MěÚ Ivančice, odboru sociálních věcí. Formulář žádosti je možno stáhnout zde na webu Města Ivančice.